A molekuláris képalkotás vezető nemzetközi szakértői találkoznak Budapesten
A neuroképalkotás és a teranosztika legújabb fejlesztéseit vitatják meg a szakterület vezető kutatói a HUN-REN Természettudományi Kutatóközpontban. A rendezvényen olyan neves előadók vesznek részt, mint a Stanford Egyetem molekuláris képalkotó programjának kutatóprofesszora vagy a szingapúri NTU Neuroimaging Kutatóközpontjának igazgatóhelyettese.
Az egészségügy és az idegtudományi kutatás élvonalbeli technológiái kerülnek a középpontba azon a workshopon, amelyet a HUN-REN Központ rendez meg a HUN-REN Természettudományi Kutatóközpontban (HUN-REN TTK) január 22-én.
Az eseményen olyan neves előadók vesznek részt, mint Ramasamy Paulmurugan, a Stanford Egyetem molekuláris képalkotó programjának kutatóprofesszora; Parasuraman Padmanabhan, az NTU Neuroimaging Kutatóközpontjának igazgatóhelyettese, valamint Gulyás Balázs neurobiológus, a HUN-REN elnöke.
A szakmai előadásokat is rangos kutatók tartják: Vakli Pál, a HUN-REN TTK Agyi Képalkotó Központjának vezető munkatársa, Tóth Brigitta, a HUN-REN TTK Kognitív Idegtudományi és Pszichológiai Intézete Hang- és Beszédészlelési Kutatócsoportjának vezetője, valamint Hillier Dániel, a HUN-REN TTK Kognitív Idegtudományi és Pszichológiai Intézete Látás Rendszerszintű Neurobiológiája Kutatócsoportjának vezetője.
A kutatók megosztják úttörő munkájukat a szakmai közönséggel, és betekintést nyújtanak a molekuláris képalkotó technológiák és klinikai alkalmazásaik fejlődésébe is.
A molekuláris képalkotás és terápiás workshop egyedülálló lehetőséget biztosít a HUN-REN kutatói számára, hogy neves szakértőkkel és legújabb kutatásaikkal találkozhassanak, valamint nemzetközi kapcsolatokat építhessenek. A nemzetközi szempontból is jelentős tudásmegosztás hozzájárulhat ahhoz, hogy a HUN-REN meghatározó szereplőjévé váljon a neuroképalkotás-kutatás és a személyre szabott orvoslás nemzetközi mezőnyének.
A workshop mérföldköve a HUN-REN nemzetköziesedésének is, hiszen erősíti a Magyar Kutatási Hálózat együttműködését a világelső Stanford Egyetemmel,a radiológia és a molekuláris képalkotás terén, valamint a szingapúri Nanyang Technológiai Egyetemmel is (NTU), hiszen a két intézmény 2024 októberében írt alá egyetértési megállapodást.
A január 22-i rendezvény részletes programja itt érhető el, amelyre szakmai közönség részvételét várjuk. Az angol nyelven tartandó eseményre itt lehet regisztrálni.