A molekuláris képalkotás vezető nemzetközi szakértői találkoznak Budapesten

2025.01.13 | szerző:

A neuroképalkotás és a teranosztika legújabb fejlesztéseit vitatják meg a szakterület vezető kutatói a HUN-REN Természettudományi Kutatóközpontban. A rendezvényen olyan neves előadók vesznek részt, mint a Stanford Egyetem molekuláris képalkotó programjának kutatóprofesszora vagy a szingapúri NTU Neuroimaging Kutatóközpontjának igazgatóhelyettese.

Az egészségügy és az idegtudományi kutatás élvonalbeli technológiái kerülnek a középpontba azon a workshopon, amelyet a HUN-REN Központ rendez meg a HUN-REN Természettudományi Kutatóközpontban (HUN-REN TTK) január 22-én. 

Az eseményen olyan neves előadók vesznek részt, mint Ramasamy Paulmurugan, a Stanford Egyetem molekuláris képalkotó programjának kutatóprofesszora; Parasuraman Padmanabhan, az NTU Neuroimaging Kutatóközpontjának igazgatóhelyettese, valamint Gulyás Balázs neurobiológus, a HUN-REN elnöke.
 
A szakmai előadásokat is rangos kutatók tartják: Vakli Pál, a HUN-REN TTK Agyi Képalkotó Központjának vezető munkatársa, Tóth Brigitta, a HUN-REN TTK Kognitív Idegtudományi és Pszichológiai Intézete Hang- és Beszédészlelési Kutatócsoportjának vezetője, valamint Hillier Dániel, a HUN-REN TTK Kognitív Idegtudományi és Pszichológiai Intézete Látás Rendszerszintű Neurobiológiája Kutatócsoportjának vezetője.

Ramasamy Paulmurugan

A Stanford Egyetem kutatóprofesszora daganatos betegségek kezelésében alkalmazott immunkontrollpont-gátló terápiák hatásának vizsgálatát mutatja be speciális képalkotó technikák segítségével. 

Dr. Paulmurugan a Stanford Egyetem Radiológiai Tanszékének docense, a rák korai felismerésével foglalkozó Canary Center, a Stanfordi Molekuláris Képalkotó Program (MIPS) és a Stanford BioX program tagja. Több mint 19 éves tapasztalattal rendelkezik az in vivo képalkotási módok (biolumineszcencia, fluoreszcencia, PET, SPECT és CT) alkalmazásában különböző sejtes események megfigyelésére egerekben és patkányokban.

Parasuraman Padmanabhan

A Nanyang Technológiai Egyetem Idegképalkotó Kutatási Központjának igazgatóhelyettese a potenciális terápiás szerek idegrendszeri fejlődési zavarban való alkalmazásáról tart előadást. 

Parasuraman Padmanabhan jelenleg a szingapúri NTU Lee Kong Chian School of Medicine Kognitív Idegképző Központjának (CoNiC) operációs vezetője. Dr. Parasuraman hatalmas tapasztalattal rendelkezik a különböző in vivo képalkotási módok (optikai, MRI, PET, SPECT és CT) létrehozásában a különböző sejtes események megfigyelésére egerekben, patkányokban és főemlősökben. Több mint 30 éves kutatási és oktatási tapasztalattal rendelkezik, amelyet több vezető egyetemen, például a Cornell és a Stanford Egyetemen, valamint az A*STAR egyik vezető K+F kutatóintézetében, az SBIC-ben szerzett.

A kutatók megosztják úttörő munkájukat a szakmai közönséggel, és betekintést nyújtanak a molekuláris képalkotó technológiák és klinikai alkalmazásaik fejlődésébe is.

A molekuláris képalkotás és terápiás workshop egyedülálló lehetőséget biztosít a HUN-REN kutatói számára, hogy neves szakértőkkel és legújabb kutatásaikkal találkozhassanak, valamint nemzetközi kapcsolatokat építhessenek. A nemzetközi szempontból is jelentős tudásmegosztás hozzájárulhat ahhoz, hogy a HUN-REN meghatározó szereplőjévé váljon a neuroképalkotás-kutatás és a személyre szabott orvoslás nemzetközi mezőnyének.

A workshop mérföldköve a HUN-REN nemzetköziesedésének is, hiszen erősíti a Magyar Kutatási Hálózat együttműködését a világelső Stanford Egyetemmel,a radiológia és a molekuláris képalkotás terén, valamint a szingapúri Nanyang Technológiai Egyetemmel is (NTU), hiszen a két intézmény 2024 októberében írt alá egyetértési megállapodást.

A január 22-i rendezvény részletes programja itt érhető el, amelyre szakmai közönség részvételét várjuk. Az angol nyelven tartandó eseményre itt lehet regisztrálni. 

Megosztás